Reģeneratīvās (cilmes) šūnas

Reģeneratīvās (cilmes) šūnas

Mūsdienu jaunākā zinātnes un medicīnas metode – cilmes šūnām bagātinātu taukaudu reinjekcijas – paver pilnīgi jaunas iespējas plastiskajā un rekonstruktīvajā ķirurģijā. Tā ir unikāla metode, kurā izmanto pacienta paša audus – taukus un cilmes šūnas. Pasaules vadošie plastikas ķirurgi šo operāciju bez skalpeļa izmantošanas nosaukuši par zinātnes un mākslas apvienojumu, jo pacientam neveic griezienus un pēc operācijas nepaliek rētas.

Jaunā metode spēj piepildīt daudzu sieviešu kluso vēlmi – samazināt tauku slāni problemātiskajās zonās un vienlaikus palielināt krūtis. 

Cilmes šūnu un taukaudu biomateriāla reinjekcijas lieto krūšu palielināšanai, rekonstruktīvām ķermeņa operācijām, ķermeņa konturēšanai (body reshaping) un sejas ovāla atjaunināšanai.

Kā iegūst reinjekcijām nepieciešamās cilmes šūnas?

Cilmes šūnas iegūst no taukaudiem, ko operācijas laikā atsūc no vēdera priekšējās sienas, tos vienlaikus var atsūkt arī no citām problemātiskajām zonām: gurniem, sēžas un rokām. 

Atsūktos taukus ievada īpašā aparatūrā (Cytori’s Celution), kur tos pilnībā attīra no liekajiem piemaisījumiem un iegūst cilmes šūnas. Tās sagatavo audu atjaunināšanai un pievieno attīrītajiem taukaudiem. Šo unikālo biomateriālu injicē paredzētajā sejas un/vai ķermeņa zonā.

Operācijas priekšrocība: iegūstot injekcijām nepieciešamās cilmes šūnas, vienlaikus pacientam tiek veikta tauku atsūkšana no ķermeņa problēmzonām, tādējādi uzlabojot ķermeņa kontūras.

Kādos gadījumos ieteicamas cilmes šūnu reinjekcijas?

Ilglaicīgu efektu var panākt, injicējot cilmes šūnas sejas ādā, dekoltē zonā un roku ādā. Ar šo biomateriālu var veikt krūšu rekonstrukciju, koriģēt iedzimtu vai iegūtu krūšu asimetriju, likvidēt rētu izraisītas ādas deformācijas.

Cilmes šūnas sejas operācijām:

Sejas ovāla un dekoltē zonas atjaunināšana (rejuvenation)

Lūpu, vaigu un zoda tilpuma palielināšana

Cilmes šūnas krūšu operācijām:

Krūšu palielināšana

Krūšu asimetrijas un formas korekcija

Krūšu rekonstrukcija pēc mastektomijas

Sēžas skulpturēšana

Mīksto audu defektu un rētu korekcija

Kā un cik ilgi norit operācija?

Operācijas laikā tiek veiktas divas nozīmīgas manipulācijas – tauku atsūkšana un cilmes šūnu reinjekcijas. Atkarībā no tauku atsūkšanas zonu apjoma un estētiskās vai rekonstruktīvās operācijas mērķa tā ilgst no 2 līdz 4 stundām un norit vairākos posmos:

1.narkoze;

2.tauku atsūkšana no vēdera daļas, ko vienlaikus var veikt arī no gurniem, sēžas un rokām,  šī operācijas daļa ilgst aptuveni vienu stundu;

3. cilmes šūnu un tauku biomateriāla injicēšana atjaunošanai paredzētajās sejas un/vai ķermeņa zonās. Injekcijas sejas ādas atjaunināšanai, nelielu rētu likvidēšanai ārsts var turpināt, piemērojot lokālo anestēziju. Krūšu palielināšanas vai rekonstruēšanas operāciju turpina narkozē.

Kā notiek atlabšana pēc operācijas?

Uzreiz pēc operācijas tauku atsūkšanas un biomateriāla injicēšanas vietās var būt jūtama dedzināšana un sāpes, ko izraisa tūska. Var parādīties zemādas asinsizplūdumi, kas izzūd 2–3 nedēļās. 

Sejas injekciju rezultāts ir redzams uzreiz, jo sejai tiek uzlabots ovāls un palielināts sejas ādas tilpums.

Apjomīgāku ķermeņa operāciju rezultātu pilnībā var novērtēt pēc 2–3 mēnešiem. Šajā laikā ķermeņa kontūras pielāgojas zonām, kurās tika atsūkti tauki, un tām, kurās tika veiktas cilmes šūnu reinjekcijas. Ādas virskārta ir ieguvusi veselīgu izskatu, kļuvusi maiga un dabīga. Tūska ir pilnībā izzudusi un cilmes šūnas sākušas audu atjaunošanas darbu.

Ko darīt, ja pacients ir kalsns un nav lieko tauku?

Pat ļoti slaidiem cilvēkiem organismā ir pietiekami daudz taukaudu, lai tos varētu atsūkt un pārstrādāt cilmes šūnām bagātinātu taukaudu reinjekcijās.

Cik droša un efektīva ir jaunā metode?

Japānā, Izraēlā, ASV un Šveicē veiktie pētījumi un prakse ir apstiprinājuši zinātnieku un mediķu darba rezultātus – metode ir droša un ilgnoturīga.

Tagad cilmes šūnām bagātinātu taukaudu reinjekcijas lieto kosmētiskajā ķirurģijā, krūšu rekonstrukcijā, sirdsslimību ārstēšanā un citur. Pētījumu procesā ir plaušu un nieru slimības, artrīts, Pārkinsona slimība, urīna nesaturēšana un citas.

Bieži tiek uzdots jautājums – vai šīs metodes lietošana var provocēt krūts vēža rašanos? Zinātniskie pētījumi apstiprina – izmantojot krūšu palielināšanai taukaudus, kas bagātināti ar cilmes šūnām, risks saslimt ar krūts vēzi nepieaug.

 

Piesakies konsultācijai

Sadarbības partneri

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes funkcionalitātes nolūkos.Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai www.gilis.lv . Sīkāka informācija par sīkdatņu lietošanu šajā tīmekļa vietnē ir pieejama mūsu privātuma politikā.